Najlepšie využité PARADAJKY! Na francúzsku pochúťku GALETTE sa nezabúda, takto si ju ľahko pripravíte SAMA

Máte chuť na dovolenku vo Francúzsku? Chuť úžasnej galetky zavedie vaše zmysly priamo tam! Skutočná pochúťka s paradajkami dozretými ...

Máte chuť na dovolenku vo Francúzsku? Chuť úžasnej galetky zavedie vaše zmysly priamo tam! Skutočná pochúťka s paradajkami dozretými na slnku, krémovým kozím syrom a čerstvou bazalkou... To chcete! 

Fotogaléria

Funguje to takto:

Vo veľkej mise zmiešajte múku a štipku soli. Studené maslo nastrúhajte a pridajte k múke spolu s kyslou smotanou, citrónovou šťavou a studenou vodou.

Mieste tak dlho, kým nevznikne homogénne cesto. Cesto zabaľte do potravinovej fólie a vložte na pol hodiny do chladničky. Medzitým umyte paradajky - tie väčšie nakrájajte na polovicu alebo na plátky. Cesnak pretlačte lisom, nastrúhajte parmezán a premiešajte.

Neochutnať chorvátsku kuchyňu by bol hriech! Čo je to SOPARNIK a ako si ho pripraviť DOMA doslova za pár minút? Zobraziť článok

Cesto vyberte z chladničky a rozvaľkajte na papieri na pečenie. Malo by mať priemer asi 26 cm. Potom ho spolu s papierom na pečenie položte na plech a pokvapkajte olivovým olejom a balzamikovým octom. Navrch rovnomerne rozdeľte parmezánom. Nechajte okraj asi 4-5 cm.

Nasledujú paradajky. 

Dochuťte soľou a korením. Potom okraj cesta preložte dovnútra cez paradajky. Následne okraj potrite vaječným žĺtkom. Pečte vo vyhriatej rúre na 180°C (teplovzdušná rúra) 30 minút. Medzitým si umyte bazalku, osušte ju a nasekajte.

Keď hotovú galetku vyberiete z rúry, na paradajky natriite kozí smotanový syr. Opäť okoreňte, ozdobte bazalkou a pokvapkajte olivovým olejom. Hotovo!

Späť
Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});