Nebuďte pre ostatných len odpadkovým košom na emócie: Toto je 6 znakov, že vás VYUŽÍVAJÚ, zasiahnite skôr, ako ochoriete!

Dobré priateľstvá sa vyznačujú aj tým, že sa vždy máte komu vyplakať. Existuje však hranica medzi zdravou podporou a emocionálnym odpadkovým ...
  • Zdroj: Getty/Prostock-Studio

Dobré priateľstvá sa vyznačujú aj tým, že sa vždy máte komu vyplakať. Existuje však hranica medzi zdravou podporou a emocionálnym odpadkovým košom. Nechávate sa využívať?

Zdravé priateľstvo vám niekedy môže dať viac ako ktorýkoľvek iný vzťah na svete. Vedieť, že vždy máte niekoho, kto vám pomôže a poradí, je skvelý pocit. Ak sa vám to však vymkne spod kontroly, vaše priateľstvo bude jednostranné a s najväčšou pravdepodobnosťou sa stanete emocionálnym odpadkovým košom.

Manipulátorka, pošliapavačka sebavedomia či večná KRITIČKA? Takto zistíte, že máte s vašou matkou TOXICKÝ vzťah! Zobraziť článok

Všetci sa spoliehajú na to, že keď ide do tuhého, ich blízki sú tu vždy pre nich. Ako emocionálny smetný kôš vo vašom priateľstve je toto vaše právo jednoznačne zanedbávané, zatiaľ čo váš priateľ/ka sa v podstate stal pravidelným hosťom vašej „terapeutickej praxe“.

Tu je 6 bodov, ktoré značia, že ste v priateľstve emocionálne zneužívaná:

1. Každé stretnutie vás stojí všetku energiu

Byť emocionálnym odpadkovým košom je z dlhodobého hľadiska vyčerpávajúce. Zdravé priateľstvo závisí od toho, že sa stretnete za rovnakých podmienok a každý dostane priestor. Ak však došlo k posunu, váš podiel na konverzácii bude výrazne nižší ako podiel vašej priateľky.

Život po päťdesiatke určite nekončí! Ak ste bez partnera, randenie v ZRELOM VEKU má svoje výhody, no na tieto veci si musíte dávať veľký pozor Zobraziť článok

Po stretnutí idete domov úplne vyčerpaná. Prevziať túto rolu si vyžaduje veľa energie, takže potrebujete oddych a relax, aby ste načerpali nové sily.

Pokračovať v čítaní
Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});