Nikdy NEZHODÍM, chýba mi pevná vôľa: Spoznávate sa? Potom by ste mali vedieť, že to nie je celkom tak! Čo je v skutočnosti za neúspechom v chudnutí?

V časoch, keď je sebaoptimalizácia trendom, je vôľa jedným z najdôležitejších nástrojov. Vstávajte každé ráno o 5:00, športujte, jedzte ...
  • Zdroj: Pexels/ Andres Ayrton

V časoch, keď je sebaoptimalizácia trendom, je vôľa jedným z najdôležitejších nástrojov. Vstávajte každé ráno o 5:00, športujte, jedzte len „zdravo“ a robte veci, ktoré vám prospievajú. To chce ohromnú disciplínu! Ale, dá sa to vydržať?

Ak nedosiahnete vytýčený cieľ, ak zaspíte alebo ste jednoducho príliš unavená na cvičenie, ste na seba často veľmi tvrdá. Obviňujete sa, že jednoducho nemáte dostatok vôle, pretože inak by to pre vás predsa nebolo také ťažké! Ale naozaj?

Ryža alebo cestoviny: Čo si dať na tanier, keď držíte práve prísnu DIÉTU? Odpoveď odborníkov vás prekvapí, toto ste zrejme nečakali Zobraziť článok

Disciplína je jednou z tzv. exekutívnych funkcií a vzniká predovšetkým v prefrontálnych štruktúrach mozgu. Táto časť má aj iné úlohy, ako je spracovanie pocitov z emocionálnej časti mozgu a rozhodnutie, či na ne máme reagovať. Tento proces nazývame emočná regulácia.

Pokračovať v čítaní
Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});