Kocka CUKRU alebo aj dve do kávy? Po TOMTO si to veľmi rýchlo rozmyslíte: Pozrite, aké škody dokáže napáchať na tele!

„Kávu si osladím o trochu víc...“ spieva v jednej obľúbenej piesni skvelý Karel Gott. Sladká káva je síce pre niekoho životabudičom, ...

„Kávu si osladím o trochu víc...“ spieva v jednej obľúbenej piesni skvelý Karel Gott. Sladká káva je síce pre niekoho životabudičom, ale po týchto riadkoch tá sladkosť v ústach trochu zhorkne.

Fotogaléria

Hovorí sa, že „cukor je drogou chudobných“, a nie je to prehnané tvrdenie. Cukor má na naše telo v súčasných nadmerných dávkach veľmi nepriaznivý vplyv. Podľa Štatistického úradu SR v Správe o poľnohospodárstve a potravinárstve SR za rok 2021 sa píše, že ročná spotreba cukru na obyvateľa bola 29,6 kg! To je obrovské množstvo.

undefined
Môžete ich jesť, koľko chcete, nepriberiete: Zoznam potravín, ktoré neobsahujú takmer ŽIADNE kalórie Zobraziť článok

Konzumácii cukru stále nepripisujeme dôležitý význam. Je čas sa nad tým zamyslieť, hlavne s narastajúcim počtom osôb s cukrovkou, ktorá celosvetovo postihuje stále viac ľudí, vrátane detí. Poznáme cukrovku typu 1 a 2. Jedna je menej častá autoimunitná cukrovka, tá druhá postihuje oveľa viac ľudí, a spôsobená naším nevhodným životným štýlom.

Účinnou prevenciou je zdravá životospráva (vrátane prísunu dôležitých vitamínov a minerálov), dostatok pohybu, zbavenie sa obezity, a rovnako tak aj alkoholu a fajčenia.

Lenže obľúbené biele sladidlo sa používa ako prostriedok na zlepšenie nálady, proti smútku, ako druh energetického občerstvenia a vo forme cukroviniek je nástrojom „podplácania“ a manipulácie nielen s deťmi. A má aj vedľajšie účinky – je ľahko návykové, a u niektorých osôb môže pri nedostatku spôsobiť až klasické abstinenčné príznaky.

Pokračovať v čítaní
Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});