Vďaka TÝMTO KVETOM budete mať v lete krásnu záhradu: Pestrofarebné TRVALKY, na ktoré ste doteraz možno ani nepomysleli

Zakladáte si na pestrofarebnej kvetinovej záhrade či predzáhradke? Určite už máte medzi kvetmi svoje jasné favoritky, ale aj tak máme ...

Zakladáte si na pestrofarebnej kvetinovej záhrade či predzáhradke? Určite už máte medzi kvetmi svoje jasné favoritky, ale aj tak máme pre vás pár tipov na nenáročné a krásne trvalky.

Fotogaléria

Po sivej zime dobre padne sa pokochať na svieže a pestré farby. Na to však treba myslieť už teraz, na jar. Pripravte si pôdu, aby ste tam mohli nasadiť možno aj nasledujúce rastlinky. A navyše s nimi môžete počítať aj o rok, lebo sú to trvalky. Teraz ich zasadíte, a cez leto máte krásnu záhradu.

Patríte k milovníčke KVETOV? Potom je tento kvíz práve pre VÁS! Otestujte sa, či rozpoznáte jednotlivé druhy na obrázkoch VNÚTRI Zobraziť článok

Zvonček dalmatský (Campanula portenschlagiana)

Rýchlo rastúci kobercový zvonček s ozdobnými modrofialovými kvetmi preferuje slnečné a polotienisté miesto. Stojí za to premýšľať o tom, kam ho zasadiť, pretože sa ľahko šíri a môže obmedziť ostatné kvety, hoci dorastá len do výšky cca 15 m.

Najlepšie sa mu bude dariť v dobre priepustnej pôde (piesočnej až kamenistej), napr. v skalkách, štrbinách medzi kameňmi a suchými múrikmi. Nevyžaduje veľa vody, no oplatí sa ho pravidelne počas sucha zalievať, aby náhodou nevyschol. Ustojí aj 30 stupňový mráz.

Pokračovať v čítaní
Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});