Vďaka TÝMTO KVETOM budete mať v lete krásnu záhradu: Pestrofarebné TRVALKY, na ktoré ste doteraz možno ani nepomysleli

Zakladáte si na pestrofarebnej kvetinovej záhrade či predzáhradke? Určite už máte medzi kvetmi svoje jasné favoritky, ale aj tak máme ...

Zakladáte si na pestrofarebnej kvetinovej záhrade či predzáhradke? Určite už máte medzi kvetmi svoje jasné favoritky, ale aj tak máme pre vás pár tipov na nenáročné a krásne trvalky.

Fotogaléria

Žltohlav čínsky (Trollius chinensis)

Je nápadný svojimi tmavožltými kvetmi, ktoré rastú až do výšky 70 cm. V prírode sa voľne vyskytuje na vlhkých lúkach, okrajoch vôd a vo svetlých lesoch. V plnej kráse sa ukáže na vlhších pôdach s dostatkom živín. Ideálne je pre žltohlava slnečné miesto, ale zvláda aj mierny tieň.

Čas medzi zavlažovaním môžete predĺžiť, ak je základňa pokrytá mulčom. Niekedy je užitočné odstrániť jej zvädnuté súkvetia, aby mohla rastlina neskôr vytvárať ďalšie kvety.

Tušíte, ktorý KVET sa spája s vaším narodením? Jeho význam prezrádza veľa o vašej osobnosti, o dobrých aj zlých vlastnostiach. Sedí to? Zobraziť článok

Echinacea purpurová (Echinacea purpurea)

Je očarujúca medonosná veľkokvetá rastlina s ovocnou vôňou, na ktorú láka motýle a včely. Nepotrebuje pôdu bohatú na živiny, vyrastie aj na kamenistej pôde s trochou humusu a vápnika.

Rovnako tak je nenáročná na vodu. Na lepší rast ju potešíte slnečným a teplým miestom, alebo miernym tieňom. Pozor, vyrastie do výšky 100 až 130 cm.

Späť Pokračovať v čítaní
Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});