Brilantný TIP zo supermarketov: Prečo dávať papierové utierky do chladničky? Toto sa naozaj oplatí!

Kuchynská rolka dokáže oveľa viac, než len pomôcť upratať. Je tiež mimoriadne praktická ako rýchla náhrada obrúskov, na dosušovanie jedla ...

Kuchynská rolka dokáže oveľa viac, než len pomôcť upratať. Je tiež mimoriadne praktická ako rýchla náhrada obrúskov, na dosušovanie jedla alebo na zachytenie prebytočného tuku po vyprážaní. A čo je najlepšie?

Fotogaléria

K zelenine ako paradajky, uhorky, tekvica či kapusta dávajte vždy iba suchú utierku. Sú však druhy ovocia a zeleniny, ktoré vydržia dlhšie čerstvé práve vďaka mokrej utierke alebo dokonca ponorené do vody. K nim patrí stopkový zeler alebo koreňová zelenina.

Veľmi podobne sa to robí aj v supermarketoch. Ovocie a zelenina, ktoré sa nepredajú v dózach alebo debničkách, ukladajú do chladničky. Debničky sú otvorené a prekryté mokrými papierovými utierkami. Špargľa sa do mokrej papierovej utierky balí dokonca po zväzkoch.

Čo určite nezohrievať v mikrovlnke, na tieto potraviny si dajte bacha: Rady, ktoré vám ušetria čas, bolesť a možno aj peniaze Zobraziť článok

Prečo to funguje?

Veľa ovocia a zeleniny časom stráca vodu. Vlhkosť zostáva v priehradke na zeleninu, vďaka čomu sa potraviny rýchlejšie rozmočia a pokazia. Kuchynská rolka môže pomôcť absorbovať prebytočnú vlhkosť, znížiť vlhkosť a pomôcť tak zelenine vydržať dlhšie.

Takisto pomáha vybrať zeleninu z plastových obalov, pod ktorými sa zbiera vlhkosť. To neplatí o už spomínanej zelenine, ktorá sa balí do mokrých utierok alebo priamo do misiek z vodou - tá vlhkosť potrebuje, aby nestrácala svoju chrumkavosť.

Nakopnite si po päťdesiatke METABOLIZMUS týmito zdravými a CHUTNÝMI potravinami: Kilá sa na vás už tak ľahko nenalepia! Zobraziť článok

Stopkový zeler, mrkva či petržlen vydržia vo vode aj dva týždne. Vodu však treba občas vymeniť. To isté platí pre suché utierky, aby mohli priebežne absorbovať viac vlhkosti, a tak zabrániť nahromadeniu baktérií. Či to budete robiť denne alebo každých pár dní, závisí od toho, koľko zeleniny vo svojej chladničke skladujete. 

Späť
Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});