Čo sa deje PO SPLÁCHNUTÍ otvorenej toalety? Budete ĽUTOVAŤ každé jedno nezakrytie: Fuj, z tohto sa vám zdvihne žalúdok!

Väčšine ľudí je úplne jasné, prečo treba dávať pri splachovaní toalety dolu vrchnú dosku. Komu náhodou nie, ten to po nasledujúcom článku ...
  • Zdroj: Getty/fcafotodigital

Väčšine ľudí je úplne jasné, prečo treba dávať pri splachovaní toalety dolu vrchnú dosku. Komu náhodou nie, ten to po nasledujúcom článku bude robiť okamžite a už navždy.

Mať umiestenú toaletu v rámci kúpeľne nie je veľká výhra. Ale niekedy sa nedá veľmi vyberať, buď ju tak máte kvôli menšiemu bytu, alebo ste ju tak dostali pri hotelovom pohybe na dovolenke.

Dôvod nie je estetický, že zatvorená toaleta vyzerá vizuálne krajšie, ide hlavne o rozptyl nebezpečných baktérii, ktoré sa z otvorenej toalety po spláchnutí masívne šíria do okolitého priestoru. Téme sa venoval aj web studyfinds.org.

Vydezinfikovaná, čistá a VOŇAVÁ toaleta „za pár šupov“: Účinný prostriedok bez agresívnych chemikálií si vyrobíte hravo doma! Zobraziť článok

Spoločnosť Harpic si objednala štúdiu, ktorá to ukazuje podrobnejšie, ako by vám bolo milé vidieť. Voda v toalete je aj po niekoľkých spláchnutiach stále plná potenciálne škodlivými baktériami a patogénmi. Ako dôkaz pomocou špeciálnej kamery nasnímali spomalené zábery zachytávajúce drobné kvapôčky a baktérie vylietavajúce z otvorenej misy.

Pokračovať v čítaní
Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});