3 klamstvá, ktorými klameme sami seba a robíme DOBRE! Tak schválne, ako často si opakujete TOTO?

Zatiaľ čo za normálnych okolností prikladáte veľký význam úprimnosti a pravde, občas sa stane, že klamete samu seba. A podľa psychologičky ...

Zatiaľ čo za normálnych okolností prikladáte veľký význam úprimnosti a pravde, občas sa stane, že klamete samu seba. A podľa psychologičky je to vlastne dobre!

Fotogaléria

2. "Svoj osud mám pod kontrolou."

Ide o rozšírený názor: „každý je strojcom svojho šťastia.“ Aby ste však zistili, že na tom nie je až tak veľa pravdy, stačí premýšľať päť minút. Svoj život môžete do určitej miery formovať svojimi rozhodnutiami a činmi, ale nie vždy!

Za celý svoj život ste vydaní na milosť a nemilosť nespočetným faktorom. Od miesta narodenia cez sociálnu situáciu vašich rodičov až po sociálne normy, ktoré ovplyvňujú vašu cestu životom. Úprimne, časť, o ktorej rozhodujeme sami, je v konečnom dôsledku oveľa menšia ako časť, v ktorej nemáme vôbec žiadnu slobodnú voľbu.

Ako sa stať šťastnejšou a úspešnejšou? Táto štruktúra vám pomôže začať nový život! Zobraziť článok

Drobným klamstvom však môžete neškodne presvedčiť samu seba, že svoj osud riadite sami. Ide o dobré rozhodnutie a skvelý príklad toho, čo si naozaj slobodne volíte: váš postoj k osudu! Ak teda máte svoje šťastie aspoň trochu vo vlastných rukách.

Späť Pokračovať v čítaní
Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});