Ako často máme meniť POSTEĽNÚ BIELIZEŇ? Odborník v tom má jasno, napriek tomu to doma aj tak nerobíme. Prečo je to veľká CHYBA?

Denne v posteli strávime niekoľko hodín, optimálne by to mala byť až tretina dňa. Okrem pravidelnej výmeny nočného oblečenia si našu ...
  • Zdroj: Getty/fotostorm

Denne v posteli strávime niekoľko hodín, optimálne by to mala byť až tretina dňa. Okrem pravidelnej výmeny nočného oblečenia si našu pozornosť zaslúži aj posteľná bielizeň.

Tá sa vie zašpiniť od úplne bežných vecí, nad ktorými ani nepremýšľame. Sadnete si na ňu v tom istom oblečení v ktorom ste sedeli v MHD, alebo na stoličke v kancelárii či reštaurácii? Alebo rovno nahým zadkom?

Zvyknete v posteli maškrtiť alebo sa hrať s deťmi či zvieratkom? A podobných aktivít je oveľa viac. Všetky však majú niečo spoločné – v nasledujúcich hodinách budete spať v mixe rôzneho drobného znečistenia.    

Viete, ako správne prať? Toto sú ideálne teploty pre uteráky, záclony a oblečenie pre bábätká Zobraziť článok

Nie je to často?

Podľa profesora mikrobiológie a imunológie na Kalifornskej univerzite Dr. Michaela Schmidta, je potrebné meniť posteľnú bielizeň aspoň raz týždenne.

V niektorých prípadoch aj dvakrát (napr. pri nadmernom potení sa, alebo po bujarom sexe plnom milostných štiav, či slabšej osobnej hygiene). Podobnú frekvenciu výmeny si môžete všimnúť aj v každom dobrom hoteli. Pokračovanie na ďalšej strane.

Pokračovať v čítaní
Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});