Čo určite nezohrievať v mikrovlnke, na tieto potraviny si dajte bacha: Rady, ktoré vám ušetria čas, bolesť a možno aj peniaze

Mikrovlnná rúra sa v úlohe skladného pomocníka nachádza v každej modernej kuchyni. Jej používanie je jednouché, ale má svoje pravidlá, ...

Mikrovlnná rúra sa v úlohe skladného pomocníka nachádza v každej modernej kuchyni. Jej používanie je jednouché, ale má svoje pravidlá, ktoré by ste mali poznať.

Fotogaléria

Husté omáčky

Teplo a para vznikajúce pri ohreve ťažko unikajú cez hustú omáčku a hromadia sa až do vyprsknutia priamo na vnútorné steny prístroja. To je ten lepší prípad. Keď omáčka exploduje, môže vám spôsobiť až popáleniny. Napríklad takú paradajkovú preto radšej zohrejte v hrnci alebo panvici na miernom ohni. Miešaním ju zbavíte nahromadenej pary.

Skvelé tipy na rýchlu večeru.
Recepty na najchutnejšie bleskové večere: Oblížete si všetky prsty! Zobraziť článok

Zemiaky

Tie môžu obsahovať baktériu Clostridium botulinum (produkujúcu neurotoxín botulotoxín – spôsobuje ochrnutie svalov), ktorá sa pri nesprávnom skladovaní môže ľahko rozmnožiť, a konzumácia takých zemiakov môže byť veľmi nebezpečná. Zvyšky preto radšej ohrejte v plynovej/elektrickej rúre. Pokračovanie na ďalšej strane.

Späť Pokračovať v čítaní
Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});