Rovnováha práce a súkromia: Dá sa to vôbec? 3 NEVYHNUTNÉ kroky, ktoré musíte podniknúť, ak chcete dosiahnuť vytúžený BALANS!

V ostatnom desaťročí čoraz viac rezonuje téma rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom. Väčšine profesionálov, alebo ľudí dlhodobo ...
  • Zdroj: Getty/jacoblund

V ostatnom desaťročí čoraz viac rezonuje téma rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom. Väčšine profesionálov, alebo ľudí dlhodobo pracujúcich na homeoffice, sa však iba ťažko podarí dosiahnuť optimálny pomer, aby jedno nezasahovalo do druhého.

Ako dosiahnuť vytúžený „work life balance“?

1. Správna kariéra

Pokiaľ ste si nevybrali vhodné zamestnanie, tam sa bude rovnováha hľadať oveľa ťažšie. Inak sa totiž nachádza pri stabilnej práci od deviatej do piatej za stolom v kancelárii, a inak pri práci, kde máte určitú flexibilitu, samostatnosť a príležitosť sa ďalej rozvíjať. Ako ste určite postrehli, v kancelárii je takmer nemožné dosiahnuť rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom.

Rozprávate sa so svojím domácim miláčikom? Je to detinské správanie, alebo HLÚPOSŤ? Teraz sa dobre podržte, niečo iné tvrdia VEDCI Zobraziť článok

Každá práca je taká, ako si ju zariadite, ale niektoré profesie sú vhodnejšie pre vyvážený životný štýl ako iné. Napríklad, taká realitná maklérka vám umožní pracovať pre seba, určovať si vlastný pracovný čas, naberať klientov a kontrolovať príjem. Tu je viditeľná šanca viesť vyrovnaný život.

Späť Pokračovať v čítaní
Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});