Dajte zbohom chemikáliám, vyrobiť vlastný EKO čistiaci prostriedok je hračka: Tento voňavý experiment vás vyjde len pár centov

Aj v minulosti si šikovné gazdinky v domácnosti pomáhali ako vedeli. Či už sa jednalo o čistotu, hygienu alebo príjemnú vôňu príbytku, ...

Aj v minulosti si šikovné gazdinky v domácnosti pomáhali ako vedeli. Či už sa jednalo o čistotu, hygienu alebo príjemnú vôňu príbytku, často si vystačili s lacnými surovinami.

Fotogaléria

Postup:

Vložte pomarančovú kôru do veľkej nádoby a dostatočne ju zalejte bielym octom. Uzavrite veko a nechajte to spolu lúhovať cca dva týždne. Počas tejto doby sa stratí charakteristický nepríjemný zápach octu. Po otvorení nádoby tekutinu prefiltrujte cez husté sitko, aby ste odstránili všetky zvyšky kôry.

Do fľaše s rozprašovačom nalejte len do polovice vašu novú octovo - citrusovú zmes, ktorú dolejete rovnakým množstvom čistej vody. Pred použitím fľaštičku dobre pretrepte a máte vyrobený vlastný voňavý univerzálny čistiaci prostriedok bez zbytočných chemikálií.

Veríme, že sa vám to podarí. Dajte nám o svojom zdarnom výsledku vedieť na našich sociálnych sieťach – Facebook alebo Instagram.

Späť
Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});