V pondelok sa v práci ODDYCHUJE! Brali by ste? TOTO je 5 kľúčových trendov roku 2023, ktoré pomaly, ale isto ovládnu pracoviská

Čoraz viac ľudí hľadá viac ako len prácu a kariéru. Viete, aké sú dnešné trendy?
  • Zdroj: Getty/zamrznutitonovi

Čoraz viac ľudí hľadá viac ako len prácu a kariéru. Viete, aké sú dnešné trendy?

V profesionálnom svete sa objavujú nové trendy, ktoré zamestnancom poskytujú väčšiu kontrolu nad ich vlastnou prácou. Home office, umelá inteligencia a čoraz väčšia túžba po zdravej rovnováhe medzi pracovným a súkromným životom, menia vzťah medzi zamestnancami a zamestnávateľmi rýchlejšie, než sa predpokladalo.

Quiet Quitting

Najznámejší trend „tichého odvykania“ opisuje vnútorný postoj robiť v práci len to, čo je absolútne nevyhnutné. Nejde o to skončiť, ale splniť minimálne požiadavky profesie. Znamená to: žiadne nadčasy a ďalšie záväzky.

Chudnite počas pracovnej doby
Túžite pracovať z domu a slušne ZARÁBAŤ? Tipy, ako sa dopracovať k serióznemu zamestnaniu, ktorému dominuje SLOBODA Zobraziť článok

Príjem a výdaj

Ďalší trend, podobný tomu prvému je, „pracuj iba do výšky platu“. Inými slovami: zamestnanci pracujú len podľa svojej odmeny. Tento trend zároveň slúži aj ako (možná) kritika zamestnávateľa. No a najlepšie zarábajúci ľudia by tiež mali pracovať primerane svojmu vysokému platu, realita však často ukazuje, že ide o omyl.

Pokračovať v čítaní
Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});