Riad z umývačky bez šmúh? Žiadny problém! Stavte na túto lacnú TEKUTÚ KLASIKU, budete žasnúť, ako skvelo funguje!

O tom, že 10 % biely ocot je favoritom medzi čistiacimi prostriedkami mnohých domácností asi už viete. Je účinný, lacný a ľahko dostupný ...

O tom, že 10 % biely ocot je favoritom medzi čistiacimi prostriedkami mnohých domácností asi už viete. Je účinný, lacný a ľahko dostupný v každej dobrej drogérií.

Fotogaléria

Vďaka svojim vlastnostiam rozpúšťa vodný kameň, odstraňuje nežiaduce zápachy (napr. aj z chladničky či práčky), prirodzene zmäkčuje vodu a dobrú službu urobí aj pri čistení odtokov. Umýva, dezinfikuje a občas po ňom dokonca poškuľujú aj záhradkári pri boji proti drzej burine.

Nakladali, vykladali a... doteraz ste to robili ZLE? 8 užitočných tipov, ako správne používať umývačku riadu, aby sa nepokazila Zobraziť článok

V kuchyni možno biely ocot použiť ako leštidlo v umývačke riadu, pričom si poradí aj so škvrnami od tvrdej vody. Nie je dobrým nápadom ho naliať priamo do priehradky na čistiaci prostriedok, lebo by mohol narušiť jej tesnenie. Riešením je vhodná miska s octom položená na rošt umývačky. Ocot sa tak lepšie dostane aj na zvyšný riad.

Pokračovať v čítaní
Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});