Spozorovali ste na sebe TOTO? Imposter syndróm sa mohol vkradnúť aj do vašej mysle, trpí ním obrovská časť populácie!

Som podvodníčka. Ani neviem, ako som sa k tejto práci dostala. Nie som dosť dobrá. Všetci sa mýlia ak si myslia, že som expert. Ako často ...
  • Zdroj: Getty/Jay Yuno

Som podvodníčka. Ani neviem, ako som sa k tejto práci dostala. Nie som dosť dobrá. Všetci sa mýlia ak si myslia, že som expert. Ako často vám takéto myšlienky prechádzajú hlavou?

Pôvod syndrómu môže byť rôzny, najčastejšie vychádza z rodinného prostredia, kde sa kladie dôraz na úspech, zo sociálnych tlakov, strachu vylúčenia zo skupiny, no môžu za to aj osobnostné predpoklady. Ak sa nekontroluje, má negatívny vplyv na vzťahy, prácu, a spokojnosť so životom. Účinky môžu byť horšie pre ženy a nedostatočne zastúpené skupiny.

Ako sa syndróm prejavuje?

Sebapochybnosť, podhodnocovanie, pripisovanie úspechu vonkajším faktorom, sabotovanie vlastného úspechu, nastavenie nereálnych očakávaní, neustály strach z nesplnenia očakávaní, vyhorenie… Ľudia so syndrómom podvodníka podkopávajú hodnotu svojich úspechov, čo vedie k pretrvávajúcemu pocitu neschopnosti.

Pracujem TVRDO a veľa, napriek tomu som nedosiahla úspech: 3 spôsoby, ako sa (bez námahy) kariérne posunúť Zobraziť článok

Existuje 6 typov

Spoznávate sa? To je dobre, pretože na sebe môžete začať pracovať.

1. Perfekcionista

Tento typ si musí byť istý, že všetko bude vykonané s dokonalosťou. Perfekcionista je vždy hladný po väčšom úspechu, lepších výsledkoch a vyššej prestíži. To má za následok pocit nespokojnosti bez ohľadu na to, koľko tvrdej práce robia a dosahujú ambiciózne ciele. Základnou emóciou je strach zo straty kontroly.

Späť Pokračovať v čítaní
Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});