Trápi vás VYBOČENÝ palec? 3 letné trendy, ktoré môžete nosiť aj keď trpíte deformáciou hallux valgus

Nie každý má slobodu nosiť všetky modely topánok. Častým problémom je takzvaný „hallux valgus“. Ak máte podobný problém, čítajte!
  • Zdroj: Getty/Wirestock

Nie každý má slobodu nosiť všetky modely topánok. Častým problémom je takzvaný „hallux valgus“. Ak máte podobný problém, čítajte!

Ide o dobre známu deformáciu chodidla, pri ktorej sa palec na nohe vychyľuje smerom von a bruško chodidla naopak dovnútra. Na vnútornej hrane chodidla vzniká bolestivé zhrubnutie, ktoré je spôsobené chybným postavením kĺbu palca na nohe.

Príčiny môžu byť genetické alebo môžu byť podporované nosením tesných topánok a vysokých podpätkov.

Nič tak nepredĺži postavu ako... Týchto ŠESŤ módnych kúskov by mali mať v šatníku všetky nízke ženy! Zobraziť článok

Postihnutí ľudia pociťujú bolesť pri chôdzi, tlak ako aj obmedzenia pri štandardnom pohybe, čo im neumožňuje nosiť všetky typy topánok. Nasledujúce modely sú však pre nich ako stvorené a navyše sú letným trendom tohto roka! 

1. Vasky alebo Birkenstock

Birkenstocks patrí medzi najobľúbenejšie letné topánky pre rok 2023. Korkovú stielku je možné vybrať v rôznom prevedení. Nechýba ani nastaviteľný popruh na reguláciu tlaku v postihnutej oblasti pre zaistenie pohodlného nosenia. To isté platí aj o korkovej obuvi od českej značky Vasky, ktorá vám vydrží aj niekoľko sezón.

Pokračovať v čítaní
Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});