Viete, čo je niťový lifting a aké sú jeho výhody a RIZIKÁ? Toto všetko by ste mali vedieť, ak zvažujete omladzujúci zákrok

Byť navždy mladá, krásna, zdravá. Roky síce nezastavíte, ale telu môžete aspoň trošku pomôcť. Len treba vedieť, ako na to. Vyhnite sa ...

Byť navždy mladá, krásna, zdravá. Roky síce nezastavíte, ale telu môžete aspoň trošku pomôcť. Len treba vedieť, ako na to. Vyhnite sa týmto prešľapom, aby vaša energia a peniaze nevyšli navnivoč.

Fotogaléria

Ak sa nechcete dať rezať

Možnosti na zmenu a vypínanie kontúr sú rôzne. Pri nedostatočnom objeme tkanív, ktoré sa prejavuje prepadlinami na lícach či pod očami, odporúča lekárka tekutý lifting pomocou kožných výplní s obsahom kyseliny hyalurónovej. Ak je výrazný prebytok kože, je vhodné urobiť chirurgický facelift a nadbytočnú kožu odstrániť. 

Niektorí pacienti sa však nechcú dať rezať a hľadajú šetrnejšie metódy. „A tým odporúčam kombináciu kožných výplní s 3D niťovým liftingom. Ten je vhodný aj pri potrebe vypnúť, zodvihnúť tkanivá smerom nahor,“ odporúča lekárka.

Čo je to niťový lifting

Táto metóda sa používa už niekoľko rokov na spevňovanie a lifting tkanív. Používajú sa pri nej mezonite. „Sú určené hlavne na spevňovanie tkanív u mladších na spevňovanie oblasti sánky, alebo na spevňovanie oblasti pod očami, alebo ak niekto nechce botulotoxín do oblasti medzi obočím, čela a okolo očí.“ 

Vaša tajná zbraň proti starnutiu? Olej z lupeňov ruže! Toto všetko dokáže, ak ho zaradíte do svojej pravidelnej beauty rutiny Zobraziť článok

Ako takýto zákrok vyzerá v praxi? „Tieto nite zavedieme a necháme pôsobiť v mieste vpichu, neťaháme ich. V súčasnosti sa najčastejšie používajú 3D nite. Sú pripevnené na dlhej ihle alebo tupej ihle kanyle. Sú zúbkaté, aby sa mohli lepšie ukotviť v tkanive. Pri tomto zákroku sa miesto vpichu umŕtvi lokálnym anestetikom a následne sa do oblasti líc a sánky, teda na polovicu tváre zavedie 4-6 nití. Tieto sa potiahnu a odstrihnú.

 Výsledok je hneď viditeľný. Zákrok sa robí ambulantne je minimálne bolestivý.“ A čo je najlepšie, nie je potrebná PN ani dovolenka na rekonvalescenciu.

Späť Pokračovať v čítaní
Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});