Geniálne tipy ako si dobre navariť a ešte aj UŠETRIŤ: Skúsené kuchárky to vedia, učte sa od nich a inak to už robiť NIKDY nebudete!

Kuchyňa je väčšinou hlavným miestom odberu energii v domácnosti. Chladenie, varenie, pečenie, je spojené s ich značnou spotrebou, čo ...

Kuchyňa je väčšinou hlavným miestom odberu energii v domácnosti. Chladenie, varenie, pečenie, je spojené s ich značnou spotrebou, čo sa prejaví na účtoch.

Fotogaléria

S trochou rozumu však viete výslednú sumu znížiť aj o pekných pár euro. Možno vám v tom pomôžu nasledujúce užitočné tipy:

Nepodceňujte prípravu jedla

Naozaj máte všetko pripravené tak, že sa to už môže nerušene variť/piecť? Suroviny sú dostatočne nakrájané a rozmrazené? Až po dvojnásobnom „áno“ zapínajte rúru. Tú udržiavajte priebežne dôkladne čistú, pretože väčšie znečistenie znižuje jej účinnosť.  

Čo určite nezohrievať v mikrovlnke, na tieto potraviny si dajte bacha: Rady, ktoré vám ušetria čas, bolesť a možno aj peniaze Zobraziť článok

Tip: Potraviny pred prípravou nedávajte rozmrazovať v mikrovlnke, preložte ich na noc z mrazničky do chladničky, a približne 2 hodiny pred samotnou prípravou na pult do izbovej teploty. Skúsené kuchárky vedia, že ak vypnú rúru pár minút pred plánovaným koncom prípravy, tak v horúcom a zatvorenom priestore sa jedlo bez problémov „dokončí“.

Pokračovať v čítaní
Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});