Všetci si vieme predstaviť aj príjemnejšie trávenie voľného času ako upratovaním. Čo nás nenaučili rodičia v mladosti, to sa väčšinou naučíme svojpomocne. Otázkou je, či to nie sú skôr zlozvyky.
Každý upratuje po svojom... len či aj správne. Lebo okrem okom viditeľnej špiny je tu aj tá malá, na mikroskopickej úrovni. Aby bolo pri upratovaní všetko tip top, tak sa nechajte poučiť, na čo si treba dávať pozor.
Aj upratovaie má svoj čas
Dôkladné upratovanie sa nedá stihnúť cez televíznu reklamu počas filmu. Potrebuje svoj čas, rovnako ako aj čistiace prostriedky, ktoré po nanesení musia cca 10 minút pôsobiť na povrch, aby boli účinné. Nastriekať napr. odstraňovač vodného kameňa na vodovodnú batériu a okamžite ho utrieť... to nemá veľký význam. Po spomínaných desiatich minútach ušetríte energiu aj ruky od únavného drhnutia.
Ups, to asi robí väčšina z nás
Ako čistíte toaletu? Nalejete po okrajoch misy dezinfekčný prostriedok, necháte chvíľu pôsobiť, prebehnete ju WC kefou a spláchnete. Doteraz je to v poriadku. Lenže, potom mokrá kefa rovno putuje do svojho držiaka, kde sa môžu ďalej utešene množiť baktérie. Z tohto dôvodu kefu nechajte najprv vyschnúť.
- Neoceniteľný POMOCNÍK v domácnosti: Spoznajte rastlinu s jedlými plodmi. Využijete ju na upratovanie, no aj vaša pokožka bude za ňu vďačná Zobraziť článok
- TOP triky, s ktorými hravo zvládnete veľké JARNÉ UPRATOVANIE: Dámy, okná sa budú lesknúť, domácnosť voňať. Viete, čo pridať do vysávača? Zobraziť článok