Manifestovať znamená, že využívate silu vašich pozitívnych myšlienok a pomoc vesmíru na to, aby sa niečo, čo naozaj chcete, stalo skutočným a hmatateľným. Podľa učiteľky jogy a koučky Sophie Thora to však nie je až také jednoduché.
Celá vec v skutočnosti nie je nová. Myšlienka manifestácie siaha až do hnutia Neugeist z 19. storočia. Základným konceptom bol pseudovedecký zákon príťažlivosti: ak pošlete pozitívnu energiu do vesmíru, dostanete pozitívnu energiu späť. Tento tzv. "zákon príťažlivosti" sa zmenil na presvedčenie podobné sekte. Ak sa vám stane niečo zlé, je to vaša vina -ide o prístup, od ktorého by ste sa mali naozaj dištancovať.
Mnohé zdroje uvádzajú, že vyznávači manifestácie sa nachádzajú v relatívne stabilnej sociálno-ekonomickej situácii, užívajú si istotu a pohodlný život. Ak ste na opačnom brehu samozrejme neznamená, že všetko zlé, čo sa vám stane, je spôsobené tým, že ste nemysleli dostatočne pozitívne. Samozrejme, nemôžete myslieť pozitívne, keď bojujete o svoju existenciu, otáčate každý cent a vyrovnávate sa s nespravodlivosťou celého sveta...
Ľudia, ktorí sa ocitli v privilegovanej spoločnosti, majú čas a príležitosť premýšľať o svojich cieľoch a túžbach. Majú miliardu šancí denne. "Obviňovať ľudí, ktorí tieto príležitosti nemajú len preto, že si správne nevyrovnali svoje energie, je nesprávne a toxické," myslí si Sophia.