Pocity žiarlivosti sú normálnou ľudskou reakciou. A určite môžu byť nápomocné, ak sa nestanú problémom. Niekedy nie je ľahké určiť hranicu medzi zdravou a nezdravou žiarlivosťou. Ako na to?
Nie ste si istí, či je vaša žiarlivosť zdravá alebo toxická? Najdôležitejším aspektom rozlišovania je, ako sa s ňou vysporiadate. Zdravá, prirodzená žiarlivosť, ktorú z času na čas pozná a pociťuje väčšina ľudí, netrvá dlho a dokážete ju identifikovať. Inými slovami, uvedomujete si, že momentálne žiarlite a chápete, čo to spustilo.
Nezdravá žiarlivosť naopak často prichádza veľmi náhle a doslova exploduje. Nereflektujete emóciu, ale skôr cítite silnú potrebu ovládať druhého a situáciu – čomu sa okamžite poddávate. Čo teda pomôže?
Výber redakcie
-
Nebuďte pre ostatných len odpadkovým košom na emócie: Toto je 6 znakov, že vás VYUŽÍVAJÚ, zasiahnite skôr, ako ochoriete! Zobraziť článok
-
Chcete sa rozísť a zachovať si pri tom tvár? Nepodľahnite emóciám, TAKTO to urobíte jasne a s rešpektom. Ale kedy na to stačí len rýchly telefonát? Zobraziť článok