Ako tehotná ste pravdepodobné zažili určitý stupeň oddelenia brucha. Je to veľmi bežné - dieťa rastie a hormonálne zmeny ovplyvňujú spojivové tkanivo. Po pôrode je však toto oddelenie nežiaduce. Čo pomáha?
Stavte na dychové cvičenie, vedomé dýchanie do „spodných rebier“, ktoré aktivuje brušné svaly. Častým problémom je aj prolaps orgánov, v oblasti panvového dna. Aj to ovplyvňuje dýchanie a správne dvíhanie ťažkých predmetov – u čerstvých mamičiek najmä dieťaťa.
Panvové dno je možné cvičiť aj doma, jednoduchým sťahovaním svalov tam dolu. Ak si však nie ste istá, zvážte návštevu gynekologickej fyzioterapie. Diastáza taktiež vyžaduje citlivý a pomalý prístup. Nezabudnite, že v širšom kontexte by ste mali precvičovať aj svaly zadku. Tiež sa podieľajú na správnom držaní tela.
Aké cviky zvoliť na brucho? Sledujte video:
Výber redakcie
- Bolestivý zápas je ľahší ako PÔROD, priznáva bojovníčka z Oktagonu MMA Lucia Szabová, ktorá počas tehotenstva musela chodiť UPRATOVAŤ Zobraziť článok
- Nie je to len o vynechanej menštruácii a bláznivých chutiach: Ak ste spozorovali na sebe tieto DVA príznaky, dajte si POZOR, môžete byť tehotná! Zobraziť článok