Dobrý výber! Meno druhej dcérky Gáboríkovcov ukrýva hlboký význam

Do života Ivany a Mariána Gáboríkovcov pribudol ďalší človiečik - dcérka Leia.

Do života Ivany a Mariána Gáboríkovcov pribudol ďalší človiečik - dcérka Leia.

Fotogaléria

So záberom dieťatka sa rodinka pochválila na Instagrame šťastnej mamičky. Na fotke nechýba ani hrdý ocko Marián. "Vitaj v našom svete, drahá Leia," napísala k tejto fotke Ivana.

Šťastní rodičia pre svoju dcéru vybrali meno sebavedomých žien. Aký je jeho význam?

Odhaduje sa, že Leia je ďalšou formou biblického mena Leah, ktoré znamená "silná" a "statočná". Vo svojej pôvodnej verzii má hneď niekoľko významov. Napríklad, kým v hebrejčine znamená niečo ako „unavený“, v havajčine vyjadruje slovné spojenie „nebeské dieťa“ alebo „nebeské kvety“, uvádza portál Verywellfamily.

V našich končinách meno Leia preslávili predovšetkým filmy „Star Wars“, v ktorých patrilo jednej z hlavných postáv - odvážnej princeznej Leie (vyslovuje sa Laya). Slávnu fiktívnu postavu tvorcovia pochovali v epizóde IX.

Ak ste sa v zozname nenašli, neznamená to, že ste zlá matka.
Najlepšie mamičky sa rodia v týchto znameniach: Pozrite sa, či ste medzi nimi Zobraziť článok

Kým pred rokom 1978 sa "Leia" na zozname najžiadanejších mien pre bábätká takmer neobjavovala, po uvedení prvého filmu Hviezdnych vojen v roku 1977 prišiel zlom. Meno Leia sa v Spojených štátoch dostalo do rebríčka tisícich najžiadanejších a jeho obľúbenosť naberala na obrátkach. Najvyššiu popularitu dosiahlo v roku 2017. 

Pripomenieme, že Gáboríkovci už jedno dievčatko s netradičným menom doma majú. Bella prišla na svet v máji 2020 a len pred pár dňami oslávila svoje druhé narodeniny. Dvojnásobným rodičom blahoželáme a želáme veľa zdravia! 

Dominika Cibulková
Cibulková ukázala, kde oddychuje: Priestranná terasa s nádherným nábytkom! Zobraziť článok

 
Odporúčame z TIVI.sk