Móda z recyklovaných mobilov? Aj TAKTO sa dá vyniknúť na hudobnom festivale

Všetky sme rovnaké – chceme zaujať a byť výnimočné. Napadlo ti však niekedy, že netradičný módny doplnok sa dá vyrobiť aj zo starých ...

Všetky sme rovnaké – chceme zaujať a byť výnimočné. Napadlo ti však niekedy, že netradičný módny doplnok sa dá vyrobiť aj zo starých mobilov? Práve taký sa objavil na tohtoročnej Pohode.

Fotogaléria

Stať sa neprehliadnuteľnou a zároveň potešiť svoju ekologicky naladenú dušu – ozdobu hlavy pre práve takýto účel predstavila tento rok na festivale Pohoda dizajnérka Michaela Hriňová v spolupráci s operátorom Orange, ktorý sa dlhodobo venuje zberu starých mobilov a ich recyklácii.

Michaela vytvorila čelenku, ktorá je unikátna nielen svojim vzhľadom, ale predovšetkým materiálom. Na jej výrobu totiž použila približne dve desiatky recyklovaných telefónov.

„Najväčšou výzvou bolo dať niečomu tak technickému jemný vzhľad a florálny nádych,“ prezradila Michaela. Tvorba čelenky jej od prvých nákresov až po finálnu podobu trvala približne dva týždne.

Michaela študovala odevný design v Zlíne, kde počas štúdia absolvovala niekoľko stáží u popredných českých značiek. V roku 2018 bola nominovaná na Czech Grand Design a jej práce môžete nájsť v rôznych českých, slovenských aj zahraničných magazínoch.

Unikátny módny doplnok z dielne Michaely Hriňovej mohli návštevníci Pohody obdivovať v Orange zóne. Z takmer piatich stoviek starých mobilov, ktoré operátor na festivale vyzbieral, by sa teoreticky dalo vyrobiť približne 25 takýchto originálnych čeleniek.

Prines starý mobil na Grape

Michaelin originálny výtvor môžeš uvidieť aj na augustovom Grape. Než tam pôjdeš, pozri sa, či aj tebe doma neleží starý nepotrebný mobilný telefón. Ak ho prinesieš do Orange zóny na recykláciu, operátor sa ti odmení nielen porciou 10 GB dát, ale aj dobrým pocitom, že si niečo spravila pre planétu. Zároveň budeš zaradená do súťaže o vstupenky na Grape 2024.

Advertisement

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk