Lákalo by vás spoznávanie neobývaného ostrova? Ak áno, tak máte v sebe dobrodružnú dušu. Sú ale miesta, kam by dobrovoľne nevstúpil ani blázon. Tu ide doslova na každom kroku o život.
Tragická smrť správcu
Pri odhadovanom výskyte jeden až päť hadov na meter štvorcový je vstup na toto chránené územie čistou samovraždou. Miesto tak dostalo príznačný názov – Hadí ostrov.
Oficiálne má sem vstup povolený iba brazílska armáda (kvôli údržbe inak automatického majáku) a vedecké tímy biológov. Práve k majáku sa viaže aj miestna tragédia, kedy tu začiatkom 20. storočia istý čas žil jeho správca. Hady sa dostali cez okno dnu a….
Ako sa sem zmije vôbec dostali? Bolo by asi zaujímavé počuť informáciu, že ich sem priviezli dávni piráti, aby si chránili svoje nalúpené poklady, ale zrejme priechodnejšia je teória, kedy sa pred tisíckami rokov pri posuve pevnín ostrov oddelil a hady jednoducho uväznil. Odvtedy sa tu množia bez obavy z prirodzeného predátora.
Zlatý kopijovec dorastá asi do trištvrte metrovej dĺžky a jeho hlavnou potravou sú práve prilietavajúce vtáky, sporadicky miestne žaby alebo jašterice. V roku 1984 bol ostrov Queimada Grande vyhlásený za chránenú prírodnú rezerváciu.