Máme doma klenot: Najlepšia pralinka na svete pochádza z južného Slovenska!

Rodinná firma so sídlom v Komárne vyrobila najlepšie plnené pralinky na svete. Úspechom v prestížnej súťaži Great Taste Award 2022* tak ...

Rodinná firma so sídlom v Komárne vyrobila najlepšie plnené pralinky na svete. Úspechom v prestížnej súťaži Great Taste Award 2022* tak získala miestenku v elitných gastronomických kruhoch!

Fotogaléria

Porotcovia s najnáročnejšími jazýčkami z radov potravinových kritikov, šéfkuchárov, producentov či gastro publicistov naslepo ochutnali tisícky vzoriek nezávisle od obalu a marketingového pozadia. V kategórii „plnené čokolády“ vybrali víťaza zo Slovenska, ktorý zabojoval pralinkou, akú nikto iný predtým nevyrobil.

Pralinky s príchuťou exotického ovocia (Passion Fruit) ocenili v Londýne 3 vzácnymi, vysoko rešpektovanými hviezdičkami!

Ide o vlastnú receptúru čokolatiérky Zuzky Vargovej, ktorá je vo svojom obore absolútnou jedničkou. Tabuľkové čokolády, pralinky, dražé či nátierky vyrába výlučne z tých najkvalitnejších surovín bez umelých farbív a konzervačných látok. Zaujímavý je aj pôvod použitých ingrediencií – vanilka pochádza z Madagaskaru, mandle z USA a zo Sicílie, ovocné pyré z Francúzska a kakaové bôby z ďalekej Južnej Ameriky a Afriky.

"Svoje skúsenosti som nadobúdala na workshopoch u popredných francúzskych a amerických majstrov. Praktické schopnosti som zveľaďovala v Čokoládovej akadémii. Vášeň pre čokoládu mi pomohla prekonať aj ťažšie, začiatočné obdobia. Než vznikli pralinky ZAX, prešlo až desať rokov,“ hovorí Zuzka, pre ktorú bola výroba sladkostí spočiatku iba príjemným hobby. Obrat prišiel náhodou, keď ako darček dostala kurz výroby čokolády. "Bola som očarená. Vždy som milovala ručné práce a hlavne zdobenie dezertov," tvrdí.

Pozrite si GALÉRIU >>> 

Pracovala usilovne a kvalitne až sa dostavili prvé úspechy. "Mojou filozofiou je komponovať pralinky tradičnými náplňami, ale súčasne musia byť inovatívne a stále chutné," prezrádza a ukazuje na umelecké ručne maľované pralinky ZAX, ktoré si svojich fanúšikov našli už aj za hranicami.

Tí, čo produkty z dielne na brehu Dunaja ochutnali vedia, že za sladký zážitok sa oplatí priplatiť. Nie sú lacné, ale ten pôžitok stojí za to! "Tvoríme skutočne prémiovú čokoládu. Naše výrobky sú veľmi náročné na remeselnú prácu, no všetky tieto aspekty naši zákazníci poznajú a dokážu ich oceniť." 

Vlajkovou loďou portfólia prémiových produktov ZAX je unikátna kolekcia bonbónov, ktoré sú skutočným umeleckým dielom. 

*Great Taste Awards je najväčšie a najdôveryhodnejšie udeľovanie cien na svete v oblasti "food and drink". Je zárukou 100 %-nej kvality a originálnej chuti medzi potravinami. Produkty odmeňuje zlatými hviezdami fundovaná porota, pričom rozhoduje výlučne ich chuť a kvalita. Práve tá katapultovala slovenskú čokolatériu ZAX medzi svetovú gastro elitu!

Z vyše 14-tisíc vzoriek z celého sveta získal ZAX vo svojej kategórii najvyššie ocenenie.

Hrajte so Ženským Časom a získajte luxusnú kazetu praliniek ZAX s fľašou exkluzívneho šampanského. 

Súťaž so ženským Časom
Ženský Čas vás zasype darčekmi: V hre sú balíčky za stovky EUR, vyberte si, ktorý chcete! Zobraziť článok

CHCEM SÚŤAŽIŤ >>>

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});