Freddie Mercury študoval hru na klavír od svojich 7 rokov a napriek tomu, že mnoho hudobných expertov ho považovalo za famózneho klaviristu, on sám sa za výnimočného nikdy nepovažoval...
Marlon Brando, Anthony Hopkins, Al Pacino, Jack Nicholson, Sean Connery, Jean-Paul Belmondo, Meryl Streep, ale aj Michael Douglas, Brigitte Bardot, Alain Delon či Martin Huba a Milan Lasica. Kto nahradí šarm, charizmu a predovšetkým talent hereckých velikánov? Naozaj sa uspokojíme s porciou filmovej grafiky, kde najtalentovanejší z výpravy je technik sediaci za počítačom?
Osobnosti, ktoré nemajú svojho jasného nástupcu, sa stávajú mementom dnešnej doby. Hollywood je limitovaný vzorcami aj témami, uväznený v presvedčení, čo na divákov zaberie a čo naopak nie, vysvetľoval Johnny Depp pre denník SME.
Kam sa stratila „formanovská spontánnosť“ a „umná“ improvizácia, nevedno. Rovnako ako nie je jasné, nakoľko je vlastne potrebné byť v dnešnej dobe talentovaný.
"Tohtoročné Oscary sa pozerať neoplatí," napísal vlani filmový a seriálový komentátor Dominik Vetrák. „Chýba im všetko dobré, čo zdobilo niekdajšie ročníky. Ocenenia sú čím ďalej, tým menej relevantné… Donekonečna ignorujú talentovaných tvorcov a miestami sošky udelia celkom nepochopiteľnému výhercovi… Nedostatok zaujímavých filmov spôsobil aj to, že ľudí prakticky nezaujíma, kto vyhrá akú kategóriu. Chýba napätie, vysoké očakávania aj fandenie zo strany divákov.“