Smutný príbeh mamičky s rakovinou v pokročilom štádiu: Takto som povedala svojmu synovi, že mám nádor

Keď bol môj syn piatak na základnej škole, jedna z jeho spolužiačok mala nádor na mozgu a zomrela. Toto vedel môj syn o rakovine; že ...

"Keď bol môj syn piatak na základnej škole, jedna z jeho spolužiačok mala nádor na mozgu a zomrela. Toto vedel môj syn o rakovine; že zabíja,“ uvažuje Monika 10 rokov potom, čo musela svojmu 11-ročnému synovi povedať, že má rakovinu vaječníkov.

Fotogaléria

V čase, keď mi diagnostikovali rakovinu, som viedla aktívny život slobodnej pracujúcej matky, ktorá si návštevu „obvoďáka“ musela plánovať minimálne dva mesiace dopredu. Jednoducho, nebol čas.

Neurčité bolesti v žalúdku, ktoré prichádzali a odchádzali, som si vysvetľovala tak, že som si vďaka stresu privodila citlivosť na niektoré potraviny. Dokonca som sa vzdala kávy a lepku!

Jedného dňa som, celkom rutinne, prezentovala kolegom kvartálne úspechy našej firmy a prišlo mi zle. Nehorázne zle! Mala som pocit, že omdliem. 

Mamografické a každoročné preventívne prehliadky u gynekológa sú samozrejmosťou!
STOP UZ NEAKTUALNY Pacientka s rakovinou prsníka: Na problém neupozorňujú iba hrčky! Tento signál vydesil mňa Zobraziť článok

Neskôr, v tom týždni, som si všimla, že moja ľavá noha je opuchnutá ako balón. Prsty na nohách mi trčali ako nafúknutá gumená rukavica. Zašla som k lekárovi, ktorý ma upozornil na opuchnuté lymfatické uzliny.

Pár dní na to som absolvovala CT vyšetrenie a biopsiu, ktoré všetko potvrdili – mala som rakovinu vaječníkov v 4. štádiu. Pokračovanie na ďalšej strane.

Pokračovať v čítaní
 
Odporúčame z TIVI.sk