Manželovi som roky ubližovala: Neurobte rovnakú chybu, inak si doma nájdete toto!

Petra sa snažila dlhšiu dobu riadiť život svojho partnera. A potom sa všetko zmenilo.

Petra sa snažila dlhšiu dobu riadiť život svojho partnera. A potom sa všetko zmenilo.

Fotogaléria

“Ako úspešná právnička som vždy bola veľmi náročná osoba. Žiadny muž mi nebol dostatočne dobrý, kým do môjho života neprišiel Lukáš. On to so mnou vedel, moja povaha ho neodstrašila, a preto som po dvoch rokoch súhlasila aj s jeho žiadosťou o ruku. 

Časom mi však začalo vadiť to, že nechce od života viac, ako len obyčajnú prácu účtovníka. Zarábal len tretinu z toho, čo ja, hoci som vedela, že má naviac. Jemu to stačilo, mne nie.” 

Porovnávala som ho s mužmi, s ktorými som spolupracovala

“Vždy, keď som prišla domov, hovorila som mu o úspešných mužoch z môjho okolia a snažila sa ho tak motivovať a nakopnúť k väčším cieľom a víziám. Jeho to nechávalo chladným, tak som s tým neprestala.” 

Najhoršie rande v živote: Prežili sme nočnú moru, tvrdia chlapi, ktorým to nevyšlo! Zobraziť článok

Začal mi vadiť aj jeho štýl obliekania sa 

“Kým ja som sa snažila vždy pôsobiť čo najlepšie, Lukášovi to bolo jedno. Dookola nosil svoje rifle s čiernym tričkom a kockovanou košeľou. Veci, ktoré som mu kúpila, stáli v skrini. Veľakrát sme sa kvôli tomu pochytili.” 

Nemala som záujem o dieťa 

“Vedela som, že Lukáš túžil po veľkej rodine ešte pred svadbou, ale myslela som si, že ho to časom prejde. Neprešlo, práve naopak. Priznám sa, že som nebola úplne úprimná – dieťa som nechcela. Moja kariéra znamenala viac.

Tri roky musel Lukáš trpieť moje výčitky, porovnávanie, sťažnosti, až kým… Jedného dňa ma doma čakal lístok s nápisom: “Hoci ťa milujem, viem, že pre teba nikdy nebudem dosť dobrý.” V tej chvíli sa niečo vo mne zlomilo. Trvalo takmer dva mesiace, kým som ho presvedčila, aby sa vrátil domov.

Dnes je všetko inak. Jeho odchod mi pomohol pochopiť, že Lukáš nie je žiadna figúrka v mojich rukách, ale samostatná bytosť, ktorú milujem aj v kockovanej košeli.” (Petra, 37)

 
Odporúčame z TIVI.sk